Artyści
drukuj

Instruktorzy:
Mário Jordão & Laury Esmeralda (Angola / Francja)
Mario Jordao i Laury Esmeralda wygrywają różne zawody kizomba / semba. Mario był narodowym mistrzem tańców Kizomba & Semba 2015 w Angoli. Laury Esmeralda zajęła 3 miejsce w konkursie Africadançar 2013 i została laureatem konkursu Semba Show 2013 we Francji. Zaczęli pracować razem pod koniec 2015 roku, publiczność pokochała ich dzięki filmom w mediach społecznościowych i zaczęli otrzymywać zaproszenia do nauczania na całym świecie. W 2018 r. Zdecydowali się reprezentować Kizombę i Sembę na Francuskim Konkursie Narodowym uznanym przez Francuską Federację Tańca, a w maju 2018 r. Zostali Zwycięzcami France Kizomba. Niedawno otrzymali oni nagrodę "BEST SEMBA DANCERS", w nowym wydarzenie o nazwie "World Kizomba Award" z siedzibą w Lyonie we Francji.
Laury jest założycielką Esmeralda Company Kizomba School w Paryżu we Francji.
Współpracując z Mario, oboje podróżowali po całym świecie, dzieląc się pasją do kizomby, Semby i tańca w ogóle ze wszystkimi tancerzami, którzy chcą uczyć się tańców z ich angolskiego pochodzenia. Organizują wycieczkę do Angoli od 2016 r., aby ludzie lepiej zrozumieli, dlaczego Kizomba jest częścią kultury, a nie tylko tańcem, a także odkrywali kraj i zrozumieli go bardziej.

Dasmara & Iolanda (Angola)
Dasmara Dos Santos i Iolanda Rangel, dwoje angolańskich tancerzy mieszkających w Lizbonie, rozpoczęli współpracę w 2013 roku i od razu zdobyli swoje pierwsze międzynarodowe uznanie, wygrywając międzynarodowy konkurs "Africa a Dançar". Otrzymawszy tytuł mistrza świata w Kizombie i Sembie, od tego czasu nauczają i występują we wszystkich krajach w Europie. Z pasją nauczania, upowszechniania radości, jaką taniec wnosi do życia i rozprzestrzeniania kultury Angoli, Dasmara i Iolanda stali się faworytami wśród imprez tanecznych i festiwali w Portugalii i reszcie Europy, przynoszącym wiedzę i radość wszystkim swoim występom i warsztatom.

Łukasz & Karolina (Vamula - Polska)
Karolina i Łukasz znani pod nazwą VAMULA, tańczą razem od 2008 roku. Zanim wspólnie poznali gatunki, których obecnie uczą, Łukasz trenował taniec towarzyski, a Karolina sambę.
Ich przygoda z kizombą zaczęła się w 2009 roku w warszawskiej szkole Montuno Aye oraz u światowej klasy profesorów. W kolejnych latach poznawali inne style taneczne, których obecnie uczą, takie jak semba, afro-house, kuduro, funaná.
Największy wpływ na ich rozwój taneczny mieli: Paulo Cruz & Lanna Zamora, Bonifacio Mario Aurio, Gregorio Pires, Dúnia Pacheco.
W roku 2014 i 2015 kształcili się muzycznie i tanecznie na Wyspach Zielonego Przylądka i w Angoli.
W roku 2014 dostali się do ścisłego finału Mistrzostw Kizomby w Mediolanie „Áfricadançar –
7 edition Kizomba International Championship” – jako pierwsza para w historii polskiej kizomby. Zajęli w nim 8 miejsce na świecie.
Od 2014 roku aktywnie zaangażowani we współtworzenie jedynego w swoim rodzaju festiwalu „Afro-house & KuduroMania” odbywającego się w Warszawie, którego pomysłodawczynią i główną organizatorką jest Dúnia Pacheco.
Obecnie prowadzą regularne kursy kizomby i semby w Warszawie, a także liczne warsztaty w kraju i za granicą. Mają za sobą występy m.in. na: Semba no Pé w Lizbonie, Danca Kizomba Festival w Belgii, Vamolá Dance Festival w Szwecji, Oslo Kizomba Festiwal, Vilnius Kizomba Festival, Ginga w Hamburgu, Kizzmeting w Katowicach czy Warsaw Kizomba Festiwal.
Vamula stawia na taniec w oryginalnym wydaniu, respektując kulturę i muzykę krajów, z których one pochodzą.
W 2014 roku do składu Vamula dołączyła Dorota aka Dj Dotizinha. Zakochana w muzyce z krajów PALOP od 2008 roku. W kolejnych latach poznawała taniec i pogłębiała swoją miłość do kizomby, semby, kuduro, funany itd. w Polsce oraz na wielu zagranicznych festiwalach. Obecnie można ją spotkać za konsoletą w stołecznych klubów, oraz na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.
Aby lepiej zrozumieć muzykę i jej historię uczęszczała na liczne wykłady oraz warsztaty dj’skie, poznawała kulturę od podszewki wyjeżdżając wielokrotnie do Portugalii, Wysp Zielonego Przylądka, a także do Angoli.
Od roku 2015 DJ Dotizinha prowadzi także zajęcia taneczne w ramach projektu Vamula.
Vamula to projekt stworzony z „pasji do tańca” przez ludzi, którzy go rozumieją, kochają i chcą dzielić się z innymi tym, co mają w sobie najlepszego.

Doti & Andrius (Polska / Litwa)
...
DJe:
DJ Dasmara (Angola)


DJ Dotizinha (Polska)


Piosenkarz:
Małgorzata Skrzyniarz (Polska)
Muzycznie
    Jest moim przyjacielem, przygodą, częścią mojej osobowości, a przede wszystkim stałym życiowym partnerem. Muzyka, bo o niej tu mowa, towarzyszy mi już od wielu lat.
Od ponad dwóch lat prowadzę swój zespół. Spędzając wieczór w Restauracji MOMU (przy Placu Teatralnym w Warszawie), możecie zobaczyć  mnie razem z Patrykiem (gitara akustyczna), Rafałem (bas) i Kubą (Cajon) lub od niedawna z Wojtkiem (piano), z którym tworzę niezależny projekt wokalno-instrumentalny.
Dzielimy między sobą muzyczną przestrzeń we wspólnym projekcie, który z miesiąca na miesiąc rośnie w siłę i niebawem będziemy gotowi na realizowanie autorskiego materiału!
O wszystkich muzycznych dokonaniach przeczytacie na moim fanpage’u: https://www.facebook.com/skrzyniarzmalgorzata/
i stronie internetowej: www.malgorzataskrzyniarz.com
Dodatkowo zajmuję się oprawą wokalną na uroczystościach ślubnych. W tym sezonie zaśpiewam na 24 ślubach na terenie całej Polski a ilość zgłoszeń na kolejne  stale rośnie!
To jeszcze nie wszystko!
W listopadzie 2017 rozpoczęłam współpracę z wydawnictwem muzycznym Live Art Studio, które wspiera niezależnych artystów. Jestem tam uczestnikiem programu LA360, w którym szlifuję swoje umiejętności wokalno-instrumentalne oraz menadżerskie. Tu treningi opierają się na wiedzy praktycznej np. tworzenia własnej marki czy organizacji koncertów. Przyszły rok mojego muzycznego rozwoju będzie pod hasłem nauki gry na instrumencie oraz kompozycji własnych utworów.
Moich wykonań możecie posłuchać na kanale: https://www.youtube.com/channel/UChNNt0VfuXz30pxEEb8C1SQ?view_as=subscriber
Tanecznie
Pasję do muzyki łączę z tańcem. Od 3 lat tańczę kizombę, sembę i zaczynam swą przygodę z kuduro i afrohouse’m.


http://www.AngolanFestival.pl