Artyści
drukuj

Instruktorzy:

DASMARA & IOLANDA (Angola)
Dasmara pisze tak o sobie i Iolandzie:
"Zacząłem swoją przygodę z tańcem jeszcze w Angoli, gdy miałem 15 lat. Zawsze lubiłem tańczyć choreografie. Tańczyłem w grupie "Lambada bez granic", z którą wziąłem udział w mistrzostwach narodowych w Angoli. I wygraliśmy. Później uczestniczyłem w światowym kongresie salsy z grupą "Os Latim Corte" w 2005 roku i to był pierwszy raz, gdy wszedłem na międzynarodową scenę - w Portugalii. Lekcje kizomby zacząłem dawać w 2006 roku i zacząłem się stawać rozpoznawalny zarówno ja, jak i moja współpraca z Afro Digital. Pierwsze nagranie z Lucią Nogueirą o tytule: "to dla tych którzy wiedzą", zrobiłem w 2013 roku. Jeszcze w 2013 roku wygrałem międzynarodowe mistrzostwa Kizomby i Semby Africadancar 2013 w Portugalii z moją partnerką Iolandą Rangel.
Dasmara Dossantos i Iolanda Rangel, dwójka tancerzy o korzeniach angolskich, mieszkający w Portugalii. Zaczęli współpracę w 2013 roku, by razem uczestniczyć w światowych mistrzostwach kizomby, w których to zostali mistrzami zarówno narodowymi, jak i międzynarodowymi. Od tamtego czasu przejechali wskroś Europę, biorąc udział w niezliczonych festiwalach, nauczając innych tego, czego sami kiedyś się nauczyli - o tańcu, o swoich korzeniach, o swojej kulturze. Z zauważalnym postępem, już uzyskali uznanie mieszkańców wielu krajów. A ponadto podróżują po całym świecie , by dawać lekcje różnych rytmów afrykańskich: kizomby, semby, afro house, rebita i ndobolo."


PAWEŁ & MARLY (Polska / Angola)
Paweł zaczął przygodę taneczną w 2012 roku w Polsce. Dwa lata później wyjechał do Lizbony aby kontynuować karierę taneczną i uczyć się od najlepszych. Do tej pory żyje w Lizbonie i nieustannie doskonali swoje umiejętności pod czujnym okiem Mistrza Petchu. Uwielbia Kizombę, Sembę i inne tańce pochodzące z Afryki, które jak twierdzi, pozwalają mu uzewnętrzniać emocje w unikalny sposób.

Marly zaczęła przygodę z tańcem już w dzieciństwie. Już w wieku 8 lat zaczęła uczyć się o kulturze, tańcu i muzyce od członków jej rodziny, kultywując tradycje. Jako mała dziewczynka razem z mamą przeniosła się do Portugalii. Po latach praktyki i nauki razem jej rodziną i przyjaciółmi, jej 'ginga' i styl zaczął być łatwo rozpoznawany i podziwiany na Lizbońskich parkietach.

Zaczęli pracować razem w 2014. Godziny treningów i wymiany wiedzy zaowocowały wygraną Mistrzostw Portugalii AfricAdancar w 2015 roku. Pasja i zaangażowanie w tańcu przyniosło im także 2-gie miejsce w Światowym Finale Kizomba Open 2016. Do tej pory uwielbiają rozwijać się i uczyć, i są zapraszani na wiele międzynarodowych festivali tanecznych.


MÁRIO JORDÃO & LAURY ESMERALDA (Angola / Francja)
Mário Jordão - krajowy zwycięzca wielkiego konkursu tańca kizomba i semba Angola 2015 oraz nauczyciel z Angoli i dyrektor Szkoły Esmeralda Company Kizomba w Paryżu. Jest również współpracownikiem projektu "Kizomba na Rua" Angola.

Laury Esmeralda - międzynarodowy nauczyciel i założyciel Szkoły Esmeralda Company Kizomba. Zajęli 3 miejsce w wielkim konkursie tańca kizomba i semba Africadançar 2013. Jest też ambasadorem i przedstawicielem kultury angolskiej w Europie.

 

AGNIESZKA & MACIEK (Polska)
Maciek i Agnieszka, instruktorzy, trenerzy, tancerze i choreografowie, z wieloletnim doświadczeniem tanecznym i pedagogicznym, wspólnie dzielą swoją pasję do tańca i miłość do kizomby i semby. Zajęcia z nimi to czas spędzony na świetnej zabawie i nauce. Potrafią w przystępny sposób przekazać wiedzę związaną z techniką ruchu ciała oraz prowadzenia i podążania, a zarazem ciekawie “sprzedać” ciekawostki związane z kizombą i sembą, przy zachowaniu dyscypliny oraz metodologii uczenia.

Maciek Tancerz z 28 letnim stażem tanecznym i 15 letnim trenerskim oraz instruktorskim. Od 9 go roku życia tancerz tańca towarzyskiego, posiadający najwyższą klasę S.
Zwycięzca wielu konkursów najpierw w ruchu amatorskim później zawodowym. Absolwent studium instruktorskiego na kierunku taniec w Warszawie. Przez wiele lat nauczyciel dziesiątek tanecznych par sportowych wszystkich klas, łącznie z najwyższą międzynarodową S.  Po zakończeniu rywalizacji sportowej pasja do tańca ściągnęła go do tańców latynoskich a później do kizomby z którą pozostaje do dzisiaj. Współtworzy środowisko kizombowe na Śląsku i na Zagłębiu.
Podłoże taneczne to tańce towarzyskie, jazz, salsa, bachata, kizomba, semba, Afrohouse.

Agnieszka z ponad 10-letnim stażem tanecznym, i ponad 7- letnim stażem instruktorskim, odpowiedzialna za stworzenie nurtu kizombowego i bachatowego w Poznaniu oraz jego rozwoju w Polsce. Wyszkoliła pokolenia świetnie tańczących ludzi w obydwu stylach, którzy następnie mogli stawiać własne kroki w dalszej eksploracji świata tanecznego.
Posiada wielorakie podłoże taneczne, takie jak: Salsa (LA, NY, Cuban), Bachata (Dominican, sensual), Kizomba&Semba, Afrohouse&Kuduro, Tradycyjne Tańce Afrykańskie, Jazz, Broadway, West Coast Swing.
Absolwentka szkoły muzycznej, której wiedza i doświadczenie, pozwala na szersze spojrzenie na role muzyki w tańcu, jej rozumieniu i interpretacji.
Ukończyła szereg treningów instruktorskich kizomby organizowanych przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w świecie kizombowym, czyli Afrolatin Connection. Występowała również z nimi wielokrotnie na scenie. We wrześniu 2015 roku ukończyła w Lizbonie „Semba Speciality Course” organizowany przez Maestre Pechu (nazywanego ojcem kizomby w Europie) oraz jego partnerkę Vanessę. Nieustannie szkoli się i doskonali w różnych stylach, jednak jej pasją są zdecydowanie tańce Afrykańskie, zarówno tradycyjne jak i nowoczesne.
Agnieszka, razem z ówczesnym partnerem tanecznym od 2011 do 2015 roku prowadziła formację taneczną Hot Steps występującą na największych festiwalach i wydarzeniach w Polsce, a w latach 2013 - 2015 prowadziła formację bachatową Ladies Project.
Od roku 2015 Agnieszka jest też certyfikowanym trenerem w międzynarodowym projekcie World Hug Dance Project, prowadząc zespoły w choreografiach Afrolatin Connection, Sousa Brothers, Fantastic 4, Paula Loreiro.

Maciek główne sukcesy:
•    Fnalista Mistrzostw Polski w tańcach standardowych
•    Finalista Otwartych Mistrzostw Niemiec w tańcach standardowych

Agnieszka główne sukcesy:
•    Afrolatin Connection Bootcamp Show 2014
•    1 miejsce Africadancar Poland 2014 & 2015 – reprezentacja Polski podczas międzynarodowych finałów Africadancar
•    1 miejsce Bachata Stars Poland 2011, reprezentacja Polski na Bachata Stars Europe, Grand Canaria 2011,
•    1 miejsce AfrocubanFestival w kategorii Kizomba 2012,
•    1 miejsce Konkurs Choreografii Salsowej w 2012 roku z formacją Combo Cubano.
•    1 miejsce Primavera Salsa Open w kategorii Salsa Show Style 2010 i 2011 z formacją Combo Cubano,
•    Grand Prix PrimaveraSlasa Open 2011 z formacją Combo Cubano,
•    1 miejsce Konkurs Choreografii Salsowej w 2011 roku z formacją Combo Cubano.

DJe:

DJ Dasmara (Angola)

DJ Simon (Angola)

DJ Dotizinha (Polska)


http://www.AngolanFestival.pl